PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110999}

Żelary

Želary
7,6 3 226
ocen
7,6 10 1 3226
Żelary
powrót do forum filmu Żelary

Magicznie pokazujący zagubioną wśród lasów i bagien wieś podczas okupacji. Bohaterowie żywi, prawdziwi, śledząc ich pragniemy, aby w szaleństwie wojny jakoś się im udało dotrwać, przejmujemy się i boimy o to co za chwilę nieuchronnie czeka społeczność pokazaną z takim realizmem.
Dodatkowo ten klimat przyrody, lasu, bagien, wzgórz i strumyków, który towarzyszy nam przez ponad 2 godziny a pokazany z hipnotycznym urokiem – zapada w pamięć.
A wszystko przetykane przemijającymi niewzruszenie mimo ludzkich dramatów porami roku.
Mnie film oczarował a jako historyka ujął realizmem.
I tylko szkoda tego dramatu w końcowych scenach, ale Armia Czerwona wyzwalała na różne sposoby a cały dramatyzm w tym, że miliony ludzi w Europie, zwłaszcza jej wschodniej części osaczyło z jednej strony brzemię okupacji, z drugiej… wyzwolenia…

Gorąco polecam wszystkim, którzy tęsknią za kinem magicznym i barwnym, choć smutnym, acz dzięki temu prawdziwym.

Ach to czeskie kino…
Czy to oni robią tak dobre filmy, czy to ja mam szczęście do oglądania najlepszych spośród ich filmów …

ocenił(a) film na 9
jabu

Lepiej bym tego nie ujął - podpisuję się obydwoma rękami. Dodałbym jeszcze piękne zdjęcia, widoki, przyrodę, brak patosu, zbędnej martyrologii. Wspaniała koprodukcja czesko-słowacko-austriacka i widzę, że jest aktor Węgier, albo o węgierskim imieniu i języku. Film gorąco polecam wszystkim - zdecydowanie.

ocenił(a) film na 9
kkutz

>widzę, że jest aktor Węgier, albo o węgierskim imieniu i języku
György Cserhalmi - kapitalny, wyrazisty aktor. Jeśli nie znasz Jego dorobku to polecam takie filmy z Jego udziałem jak „Hanussen”, „Mefisto”, czy rewelacyjnych „Kontrolerów”, choć w tym ostatnim ma raczej epizodyczną rolę.

Pozdrawiam,
jabu

ocenił(a) film na 9
jabu

Dzięki, zwrócę na niego uwagę. Oczywiście miało być "o węgierskim imieniu i NAZWISKU [nie "języku"]. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
kkutz

Film dokładnie w tej chwili "leci" w TVP 1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones